Bezpečné dvere


Bezpečnosť


Interiérové bezpečné dvere presvedčia viacerými bezpečnostnými prvkami. Jedným z najdôležitejších je trojbodový uzamykací systém vo výške bezpečnostnej vložky.

V hornej a spodnej zvislej časti dverí sú umiestnené dva dvojbodové uzamykacie systémy.

Nielen k bezpečnosti, ale aj k estetike dverí prispievajú štyri závesy, umiestnené do zárubne. Sú tak zabezpečené proti vyveseniu.

Pohodlie a komfort


Estetické kovanie zvýrazňuje príjemný vzhľad dverí.

Praktický rýchlozámok uzamkne dvere ďalším bodom. Výhodou je, že nie je nutné použiť na uzamknutie z interiéru kľúč.Panoramatický priezor "kukátko" + zvončekKaždý zákazník obdrží po montáži originálne zabalenú sadu šiestich kľúčov. Po použití jedného z nich sa znemožní ďalšie použitie montážnych kľúčov z interiéru.

Návod na montáž oceľových vchodových dverí so zárubňou


Vchodové dvere sú určené do vnútorných priestorov budov.

Pred montážou dverí je nevyhnutné dodržať predpísaný stavebný otvor.

   Po overení otvoru doň upevníme rám dverí (vrátane krídla) predbežne drevenými klinmi a vodováhou zmeráme vodorovnú a zvislú rovinnosť. Po dorovnaní dorazíme kliny napevno.
   Cez šesť otvorov v zárubni predvŕtame do muriva otvor priemeru 6,5 mm. Pre upevnenie použijeme turboskrutky priemeru 7,5 x 120 mm a otvory v zárubni uzavrieme plastovými krytkami, priloženými k dverám.
   Vyskúšame správnosť a funkčnosť zatvárania. Prípadnú nerovnosť odstránime potrebným vychýlením horného rohu zámkovej strany.
   Na vyplnenie vzniknutého priestoru je možné použiť stavebný materiál alebo polyuretánovú penu. V prípade použitia PU peny musíte použiť vnútorné rozpery, ktoré necháme osadené (podľa roztiažnosti peny) minimálne 3 hodiny.
   Potom orežeme prebytočnú PU penu nožom a zarovnáme štukovou omietkou.
   Opätovne overíme funkčnosť dverí.

Doporučujeme zveriť montáž dverí odbornej firme, ktorá zaistí dokonalú funkčnosť a prevezme na túto prácu záruku.

Nájdete nás